Projekt fotograficzny z balonem 1200g i chęć współpracy do wypuszczenia go - okolice Warszawy
Dzień dobry,

nazywam się Weronika, jestem studentką fotografii w Warszawie i kupiłam balon 1200 g, który chcę wykorzystać do zrobienia zdjęcia. Jest to mój projekt dyplomowy, także samo zrobienie zdjęcia z balonem zajmie ok. 2 godziny. Balon będzie uziemiony, prawdopodobnie na wysokości 10-15 metrów. Wszystko ma się dziać w okolicach Wyszkowa, w miejscowości Rogóźno.

Nie planowałam wypuszczać balona w kosmos, ale uznałam że skoro już go kupiłam, trochę szkoda żeby się zmarnował. Mam kamerkę GoPro i mam balon, natomiast brakuje mi sprzętu, takiego jak spadochron, nadajnik itp. W tym tygodniu chcę kupić gaz, żeby móc napełnić balon.

Teraz moje pytanie- może ktoś z forumowiczów miałby ochotę pomóc mi w misji wypuszczenia balona ? Oferuję transport i rzeczy które wymieniłam powyżej. Na pewno byłoby mi raźniej, mając kogoś kto się na tym zna obok.

Szczerze mówiąc chciałam kupić butlę z wodorem, a wiem że jest to łatwopalny gaz. Czy laik jest w stanie sam napełnić taki balon wodorem bez katastrofy? wesoły Oczywiście nie zakładam chodzenia obok niego z podpaloną racą. Przy okazji - może ktoś zna miejsca gdzie mogę wypożyczyć/wydzierżawić we w miarę rozsądnej cenie butlę z wodorem/helem?

Pozdrawiam serdecznie wesoły