SpiderBeam
eksperymenty antenowe


[/quote]
Dziękuje za rzetelną informację, wypada potwierdzić, może nie tyle zmiana średnicy drutu linki ( z 1,2mm na 1,5mm średnicy, co różnica między tzw. drutem gołym a drutem w izolacji powoduje konieczność zmiany długości przeważnie około 2,5% ).
Ja testuje odwzorowanego Spider Beama już piąty rok.. z tym że rozpory mam z ciężkiego włókna od amerykańskiego QQ , dość pancerna konstrukcja, druty zastosowałem z fosforobrązowego fi 1,6mm , i oglądam co jakiś czas stan sznurków od naciągów.
Z tego co widzę w tym roku 80% naciągów się sypnie i rozleci. Jak patrze na to z dystansu 5 lat... zbudowałem cos co jest za ciężkie , zbyt masywne i rozglądam się za znacznie lżejszą konstrukcją. Ponadto wasza konstrukcja w odniesieniu do oryginału ( pięciopasmowego) wydaje się być nieco skuteczniejsza elektrycznie.. lżejsza i co nie pozostaje bez znaczenia po prostu tańsza.
Z ciekawością będę podglądał wynik dalszych prac, będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia, być może dołączę i poeksperymentują z tym rozwiązaniem u siebie.
Trochę z obawą patrzę na takie rozwiązanie strojenia i utrzymanie efektów strojenia na wietrze. Sama konstrukcja elementów czynnych , Jarek podał wymiary na rysunkach na swojej stronie więc nie ma problemu. Rozumiem że zasilanie to kabel koncentryczny bezpośrednio pod te opaski zaciskowe?
Dziękuję i pozdrawiam Krzysztof SQ8Z







  PRZEJDŹ NA FORUM