FT8 - Wersja w pełni automatyczna (Full Auto FT8)
Zautomatyzuj automatyczne QSO! ,]
    SP9SM pisze:

sq9fve - myślę, że nie tędy droga (chodzi o pełną automatyzację). Nie dość, że logi będą pełne nie potwierdzonych łączności to jeszcze nigdzie się nie dowołasz bo klient włączy stację i pójdzie w cholerę - jeden śmietnik. Fajnie, że dajesz radę w programowaniu, ale gdyby to miało większy sens to pewnie autor oprogramowania też by to zrobił. A przecież z brakiem kultury na pasmach na co dzień się spotykamy. Jeśli zawołam stację 2 ewentualnie 3 razy i klient się nie zgłasza to albo mnie nie słyszy albo nie chce ze mną gadać - ma prawo, albo wybieram innego albo gaszę radio, a tera będzie wołał do zes...anej śmierci. Szkoda Twojej roboty i szkoda emisji.

Dzięki za uwagi, szkoda tylko, że nie doczytałeś do końca opisów funkcjonalności. Zależnie od ustawień tx watchdoga, wsjt-x będzie wołał kilka, lub kilkanaście razy. Ja mam ustawione 3 minuty i wygląda na to, że jest to optymalna opcja. Jeśli po tym czasie stacja nie odpowie, to program przechodzi do wołania kolejnej stacji.

Co do logów, wpis w logu dodaje się oczywiście dopiero wtedy gdy korespondent potwierdzi łączność (RR73).