CG-3000 - praktyczne wskazówki i pomysły
    so5u pisze:

Przeczesując internet trudno znaleźć jedno miejsce, gdzie byłyby zgromadzone praktycznie przetestowane pomysły na usprawnienie lub lepsze wykorzystanie zewnętrznej skrzynki antenowej. Mnie szczególnie interesują poniżej wymienione kwestie - proszę Kolegów o dzielenie się wskazówkami i złotymi radami.
    (1) Jak dodatkowo zabezpieczyć skrzynkę przed wpływem warunków atmosferycznych? (znalazłem kilka opisów, gdy właściciele skarżyli się na uszkodzenie skrzynki wskutek zalania deszczem)

Tutaj gdzie mieszkam (pld. Francji - Lazurowe Wybrzeze) klimat jest raczej lagodny, ale jesienia deszcze sa bardzo intensywne. Potrafi padac
z malymi przerwami przez kilka dni pod rzad. Kilka razy rozbieralem skrzynke i po blisko dwoch latach na zewnatrz nie zauwazylem zadnych
sladow zamakania. Byc moze przy duzych amplitudach temp. cos sie dzieje z materialem z jakiego wykonana jest uszczelka ? U mnie temperatury
se ekstremalne ale latem. Kiedy jest 36-38C w cieniu taki ciemny przedmiot wystawiony na slonce rozgrzewa sie spokojnie do 70C, Moja skrzynke
umiescilem w cieniu dosc gestych zarosli.

so5u pisze:

(2) Jak zabezpieczyć skrzynkę na czas burzy? (nie myślę tu oczywiście o bezpośrednim uderzeniu pioruna, bo tego nic nie przeżyje)

Nie ma na to recepty. Wszelkie tego typu tunery sa narazone na uszkodzenie w czasie burzy od bliskiego wyladowania. Nawet gdyby odlaczyc promiennik.
W mojej skrzynce po ktorjes z letnich burz padla jedna z diod pracujaca prawdopodobnie w ukladzie od pomiaru/wykrywania zakresu pracy. Naprawa bez kosztow - jest to zwykla krzemowa dioda 1N4148. Objaw jest taki ze skrzynia nie zestraja na wszystkich pasmach, albo nie zatrzaskuje sie w pozycji "TUNED"

so5u pisze:

(3) Jak zdalnie przełączać kilka anten współpracujących z taką skrzynką? - chciałbym obsługiwać jedną skrzynką naprzemiennie np. LW, deltę poziomą i vertical.
    Dodawajcie zdjęcia, jeśli możecie zilustrować swoje praktyczne pomysły.

Nie mam na razie rysunku, ale ja komutuje CG3000 i 3 pasmowy INV L za pomoca jednego przewodu trzy zylowego.
Podczas pracy na CG3000 przelacznik w schacku podaje +12V do zasilania CG oraz przekaznika ktory dolacza fider do CG3000
Podczas pracy na INV L +12 jest odlaczane, puszcza przekaznik, dolaczajac fider do INV L. Przelaczanie pomiedzy trzema pasmami
(uklad dopasowujacy pod antena) jest realizowany za pomoca napiec +12/-12/0V