Grupa rozmowna TG260
    SP5NAF pisze:

SP5TA pisze:

Czyli dalej grupa 260 pozostaje grupą do przydługich pogaduch na kilkudziesięciu przemiennikach, tylko dlatego że niektorzy krótkofalowcy nie umieją zaprogramować w radiu innych grup i połączyć reflektorów ? Szkoda . Drugi FM-Link tylko cyfrowy przy takich możliwościach.

Pozdrawiam SP5TA Jacenty

Jacenty szkoda słów, wychodzi na to, że Administrator sieci DMR BM musi zmienić regulamin i sprawa będzie jasna, TG260 do wywołań i na grupę rozmowną. Wtedy wszyscy będą nasłuchiwać na TG260 a gadać na innych lokalnych czy REF i będzie porządek.
    Pozdrawiam Szanowne grono Krótkofalowców.

Jakże się z Wami zgadzam!!!
Jest tyle grup, że każdy znajdzie dla swojej rozmowy wolną... Obciążenie zerowe, chyba, że przez słuchaczy. Jacenty bardzo dobrze, to ująłęś: trzeba umieć zaprogramować własne radio tak, aby móc przejść w dowolnym momencie na zaproponowaną przez rozmówcę grupę... Ale nie przekonasz.
Służę pomocą jak ktoś tylko prosi. Robię to przez teamviewera, czy też poprzez zaprogramowanie kilku przykładowych grup na przemienniku lokalnym użytkownika, co pozwala już początkującemu poznać zasadę programowania radia.

Pozdrawiam, Wojtek SP1JT.