Pokaz filmu "Legenda Klimka" 28 marca Warszawa
W imieniu autorki filmu, Radioreaktywacji oraz Multimedialnej Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI mam przyjemność zaprosić na pokaz filmu dokumentalnego "Legenda Klimka".

"Legenda Klimka" to film dokumentalny opowiadający o inżynierze Wojciechu Nietykszy (SP5FM), konstruktorze radiotelefonu Klimek. Radiotelefon ten, stworzony na potrzeby Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyczynił się do uratowania zdrowia i życia wielu ludzi. Był także używany na polskich wyprawach wspinaczkowych w najwyższe góry w czasie złotej ery polskiego himalaizmu lat 70 i 80. Autorką filmu jest Pani Julia Kaczorowska, wnuczka Wojciecha Nietykszy.

Pokaz odbędzie się 28 marca o godzinie 17.00 w Warszawie przy ulicy Tynieckiej 40a w siedzibie Multimedialnej Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI

Wstęp na pokaz jest bezpłatny jednak obowiązuje wcześniejsze zarezerwowanie miejsca. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc na stronie www.mbddim.pl będzie dostępna od dnia 14 marca.