RTL SDR - zupełna cisza na wszystkich pasmach
Nie wiem co dokładnie masz za urządzenie, ale były różne, z różnymi głowicami. Najlepsze są z głowicą R820T2. Mam taki niebieski z R820T2 i czarny z troszkę starszym R820T. Oba są dobre. Czułość mają bardzo wysoką, ale bardzo łatwo je przesterować, więc trzeba często ręcznie operować tym wzmocnieniem. Miałem jeszcze z FC0012 ale słabo działał, i przerobiłem go na direct sampling. Równie dobrze możesz mieć uszkodzony, bo podobno łatwo uszkodzić głowicę. O odbiorze poniżej 50MHz to raczej zapomnij, czułość tych głowic w tym paśmie jest tragiczna. Musi być upconverter. Natomiast UKF-FM, 2m, 70cm chodzi bardzo dobrze, tylko dla słabszych stacji może się nie dać ustawić wystarczająco dużego wzmocnienia, bo się robi przester od tych mocniejszych, i wszystko ginie w chaosie.