Zawody VHF/UHF Six Hours Contest już w sobotę 2 marca
    sp8dxz pisze:

Ja zakładałem temat, więc pozwólcie Koledzy, że spróbuję go podsumować. Z dyskusji wynika, że robienie łączności w tych zawodach ze stacjami z SP nie ma sensu, bo już z góry się zakłada, że stacje SP nie zechcą wysłać swoich logów na dwa servery w SP i na trzeci, główny server w OE. A więc jak sobie wzajemnie nie ufamy i nie robimy łączności ze stacjami SP, pozostają nam tylko łączności ze stacjami z krajów ościennych. Im ufamy.
    Dla mnie nie jest to problemem, bo mieszkam w okręgu 8 i zdecydowaną większość łączności w zawodach robię ze stacjami z HA, OM, OK, OE, 9A, S5, 9A, E7, YU, YO, UR. Podobnie jest ze stacjami z okręgu 9. Jesteśmy na południu i dla nas priorytetowe kierunki to południe i tam szukamy korespondentów. Koledzy z okręgów 1 czy 3 preferują kierunki na zachód i północ. A więc mamy różne priorytety. Koledzy z okręgów 1, 3 i 6 wybierają sobie korespondentów. My natomiast czekamy, aż stacje z południa zwrócą anteny w naszą stronę szukając mnożników lub punktów za odległe łączności. Niejednokrotnie pomiędzy moimi kolejnymi łącznościami upływa godzina, szczególnie na początku zawodów. To, że słyszę stacje, nie oznacza że je zrobię dysponując mocą 100W i anteną 8el. yagi na 2m oraz 50W i anteną 17el. yagi na 70cm.
    Kilka lat temu próbowałem brać udział w zawodach organizowanych przez PK UKF. W kilku kolejnych zawodach osiągałem ZERO łączności, więc z dalszych występów zrezygnowałem. Dzięki Staszkowi SP6MLK i OKK SP UKF Klubowi sytuacja dla nas w okręgach południowych uległa zmianie i za to jestem mu wdzięczny. Sądzę, że nie tylko ja. W SP UKF istnieje nie tylko w okręgach 1,2 3 i 6. Są jeszcze inne okręgi 7, 8, 9 gdzie też chcemy w zawodach uczestniczyć. Proszę nam tego nie utrudniać pod dziwnym pretekstem, że rozbija się środowisko.
    Dla zainteresowanych rozliczenie każdej z tur oraz rozliczenie za 2018 rok zawodów Six Hour Contest oraz zawodów aktywności można znaleźć na serwerze https://logsp.pzk.org.pl.
    W ostatnich lutowych zawodach aktywności organizowanych przez OKK SP UKF Klub swoje logi złożyło 30 stacja. Po jednej stacji z 9A, LZ, OK i OM, dwie stacje z OE, pięć stacji z YO oraz 19 stacji z SP. Nikt nas nie dzieli. Dzielimy się sami na szkodę naszego hobby.
    Pozdrawiam i do spotkania w najbliższych zawodach. Będę pracował jak zwykle z kwadratu KO00XB.
    Tadeusz SP8DXZ

1. zawody: Marzec, Maj, Lipiec to Próby Subregionalne, Wrzesień VHF IARU, itd.
2. pozostałe tury niedzielne innych miesięcy pokrywają się z zawodami od dawna organizowanymi przez bodajże Czechów, Chorwatów itd.

Także aktywność w tym czasie nie wynika z nałożenia nowego dziwnego pomysłu na już wcześniej istniejące zawody tylko z tychże starych zawodów właśnie ! ! !
Ja w zawodach aktywności o 7 rano UTC w niedzielę, jak i wielu kolegów z SP6 i SP9 i nie tylko startuję ze względu na stare zawody aktywności rozgrywane na południu.
I w tej niedzielnej aktywności z 50W z SP3 robi się więcej 9A po 700km+ niż stacji z SP tak żeby była jasność.

Tym ruchem stworzono tylko i wyłącznie zamęt w koło największych zawodów w Europie i nic więcej.
Trzeba było od początku stawiać sprawę jasno, podłączamy się pod aktywność stacji z południa Europy oraz podłączamy się pod wieloletnie zawody Prób Subregionalnych i pozostałych.
A nie tworzyć jakieś odrębne zdarzenie z odrębnym regulaminem i odrębnym serwerem, który dodatkowo nie robi cross-checku (co jest praktykowane w zawodach subregionalnych jak i IARU od wielu lat).

Po co zaklinać rzeczywistość skoro ona jest klarowna.