Kolejna niesprawiedliwość PZK - Ubezpieczenia.
    SP2LIG pisze:

Tu tego nie ma, każdy pisze co chce. Robią to bezkarnie szczególnie anonimy wszelkiej maści.

Czy te anonimy to użytkownicy forum zalogowani na pomocą nicka nie będącego znakiem?

Są to pełnoprawni użytkownicy forum działający zgodnie z regulaminem forum czy może naginają w jakiś sposób regulamin forum logując się nickiem nie będącym znakiem?

Czy jest jakiś problem z tym że użytkownicy piszą to co chcą? Czy lepiej byłoby gdyby pisali nie to co chcą, ale to co powinni? Ale w takim razie co powinni pisać jeśli nie to co chcą?

Chciałbym jeszcze nawiązać do forum na stronie PZK. Czytaliście tamtejszy regulamin? Jakoś strasznie nieprzyjazne tamto forum. Przeglądając tamtejsze tematy natrafiłem na dyskusję na temat ubezpieczenia PZK. Z wypowiedzi Kolegi SQ8MXS wynika że to ubezpieczenie to jedna wielka lipa.
    SQ8MXS pisze:

Odp: Ubezpieczenie czlonkow PZK
    « Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2016, 12:13:30 am »
    1. Moja interpretacja jest jak najbardziej trafna.
    2. Nie powinno podpisywać się umowy ubezpieczenia w której SU na osobę jest równa SU na zdarzenie przy założeniu, że szkoda może powstać w wyniku posiadania/użytkowania wspólnego sprzętu, a potem informować iż każdy członek jest ubezpieczony. Zresztą PZK niestety musiało by pokryć koszy ewentualnych skutków szkody drugiego członka (właściciela tego samego sprzętu gdyby kwota za zdarzenie wyniosła więcej niż 15k PLN) z własnego zaplecza finansowego. Sprawa do wygrania - oczywiście nie z ubezpieczycielem, a z PZK.
    3. Nie powinno podpisywać się umowy do której nie czyta się regulaminu, no chyba że to ubezpieczenie to taki chwyt marketingowy co by pokazać, że jest, choć nie wiem czy ktoś panuje nad ekonomią i budżetem PZK.
    4. Suma gwarantowana ubezpieczenia to 300k PLN, kwota na członka 15k PLN (nie więcej niż 15k PLN na zdarzenie), czyli w styczniu 20 członków PZK zgłasza szkody do kwot 15k PLN (wykorzystując sumę gwarantowaną 300k PLN), a w lutym jeśli PZK nie wpłaci ponownie 12k PLN składki na podniesienie kwoty gwarantowanej ubezpieczenia nie ma.
    5. Co to takiego jest ów twór zwany zdarzeniem.

"zdarzenie bezpośrednio powodujące powstanie szkody osobowej lub rzeczowej, zaistniałe w okresie odpowiedzialności UNIQA TU S.A. z tytułu zawartej umowy ubezpieczenia; wszystkie szkody będące następstwem tego samego zdarzenia lub wynikające z tej samej przyczyny, niezależnie od liczby poszkodowanych, uważa się za jeden wypadek ubezpieczeniowy i przyjmuje się, że miały miejsce w chwili wystąpienia pierwszego zdarzenia."

Czyli trąba powietrzna nad trzema powiatami albo nie .. trąba powietrzna nad Warszawą i te spadające anteny z dachów - przyszło by co do czego to kwota na członka wyniosła by 15 PLN, a nie 15k PLN, bo ubezpieczyciel jest w stanie wszystko podciągnąć na swoją korzyść czyli UV działające na linki antenowe to, jak nic, jedno zdarzenie w całej SP .....

Tyle, więcej mi się nie chce, ale jak bym poszukał to pewnie bym jeszcze coś znalazł w regulaminie.