Jak sprawdzić gniazdo DATA w Yaesu 857D
    sq9mdg pisze:

Koledzy , zaktualizowałem program i okazuje się że strona odbiorcza jest ok . Odbieram stacje , natomiast nie mogę nadawać . Korzystam tylko z VOX i niestety nawet po naciśnięciu w programie Enable trx klawisz podświetlony jest na czerwono ale niestety radio nie przełącza się . Sprawdzałem połączenia , robiłem różne konfiguracje programu niestety nic. Obawiam się że wejście DATA IN jest uszkodzone . Czy można to sprawdzić , wymusić załączenie sztuczne między PIN ami ? Jeśli przełączam się na modulacje np. USB i załączam VOX jest ok. Radio po dmuchnięciu w mikrofon załącza nadawanie Czy jest możliwe aby jakieś wcz. uszkodziły to wejście ? Moje ustawienia to CAT Rate : 4800 bps, DIG disp:0 Hz , DIG Gain User U, DIG Shift 0Hz , , DIG Vox 25 , D20 - CAT . Interfejs wg Henryka SP6LUP oczywiście bez transoptora, tylko linia audio . Podpowiem tylko że ten układ działał w wersji WSJT-X - 1.80 nic nie było zmieniane Dziękuję za podpowiedź.

Witam

Jeżeli układ działał z programem w wersji 1.8 to nie ma opcji aby nie działał z wersją 2.0 bez zmiany ustawień.

TRX ustaawiony na USB czy Digi?
Jakie są ustawienia Wolume karty dźwiękowej?