Modyfikacja chłodzenia Icom 706 mk2g
    pauldeloop pisze:

    Sprawdziłem wentylator z linku - pasuje idealnie i to prawda że jest nieco wydajniejszy. nie jest jednak w stanie poradzić sobie z całym ciepłem, i jest głośny: powróciłem do fabrycznego.


Dzięki za info.
Ten dosyć wydajny jak na swoje wymiary wentylator (w tym przypadku zawdzięcza to większym łopatkom) = większy przepływ powietrza = trochę głośniej = lepsze chłodzenie. Pisałem o tym wcześniej. Ale czy jest aż tak głośno? Mam nadzieję, że testy robiłeś przy zamkniętej obudowie?

Mimo wszystko pomyśl nad zostawieniem tego nowego wentylatora, nie wiadomo czy stary ma nominalną wydajność (jeżeli jest np. zamulony będzie ciszej pracował, to naturalne ze względu na wolniejsze obroty co za tym idzie mniejsza wydajność, stąd może się Tobie wydawać, że nowy wentylator głośno pracuje) a przez to czy zapewnia odpowiednie (wg. założeń Icoma) chłodzenie radiatora...

    pauldeloop pisze:

    Zainstalowałem ten malutki i podpiąłem zasilanie... wow co za power:-) i hałas suszarki do włosów. na razie nie do użytku. przetestuje go jeszcze z rezystorem regulowanym i zobacze czy da sie uzystkać kompromis pomiędzy hałasem a wydajnością... póki co zaufam inżynierom icoma i nie bede panikował,-)


Napisałem wyżej, żeby moc wiatru była z Tobą... bardzo szczęśliwy Oczywiście możesz ją poskromić według potrzeb-masz wystarczający zapas wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM