Demontaż Anten
    sp5xhn pisze:

    Witam !
    Napisze parę słów i nie zaśmiecam forum. Kolega sp9dfh wydaje mi się że pisze konkretnie po stronie technicznej. Dodam do tej wypowiedzi od strony prawnej chociaż nie jestem prawnikiem ale prawnik wytłumaczył w skrócie jak postępować przy załątwianiu spraw i co ważne przy rozmowie musisz mieć świadków nie karanych za fałszywe zeznanie w sądzie z K.K. Opieraj się pismami mądrze napisanych złożone w terminie oraz nie bój się strachów spółdzielczych. Co to za inspektor do tej pory nie spotkałem się że spółdzielnie zatrudniają inspektorów a może prezesa koleś z flaszką i takie wyroki wystawił w trakcie rozmowy Może to ginekolog i pomylił gabinety. Wyrokiem nakazującym jest sąd Ty musisz oprzeć się faktami praktyczno-prawnymi rządając dokumentów z pomiarów i jak oni nie dostarczą na Twoje pismo możesz jeszcze dostarczyć pomiary i ekspertyzę z UKE.
    Konkretnie czy chodzi o zakłócenia oraz chcą Ciebie spławić z dachu bo koleś prezesa lub znajomy z kopertą z pod biurka chcę zainstalować WiFi jako dystrybutor internetu. To jest prawdopodobne.
    Pozdrawiam


Kolego w każdej spółdzielni, na rzecz każdej wspólnoty mieszkaniowej jest zatrudniony na etacie lub na umowie inżynier budownictwa posiadający stosowne uprawnienia.
Jeżeli chodzi o dach, to nawet jeżeli jesteś współwłaścicielem to praktycznie nic nie wolno. wynika to: A) z przepisów BHP - praca na wysokości. B) z przepisów o dopuszczalnych polach (tam nie ma czasu pracy urządzeń tylko maksymalne poziomy), C) z przepisów o ochronie środowiska ( są miejscowości - uzdrowiskowe, gdzie udzielenie zgoda na nadawanie może być co najmniej wykroczeniem), D) zgoda właścicieli, współwłaścicieli lub ich prawnego przedstawiciela (zarządcy lub zarządu spółdzielni) do wydzielenia części wspólnej do indywidualnego użytkowania oraz ewentualnej opłaty za użytkowanie. E) karą za zniszczenie pokrycia dachu oraz kosztów naprawy. Wystarczy, że w czasie okresowych przeglądów budynków i połącza twoje anteny z przeciekającym dachem a ty nie będziesz w stanie przedstawić faktury za usługę montażu anten. F) Wygląd architektoniczny budynku. Jeżeli twoje kable będą szły po elewacji to masz jak nic bo żaden architekt nie napisze papieru, że twoje kable upiększają budynek. A wpuszczanie kabli do wentylacji narazi cię na konflikt z kominiarzem. Prowadzenie kabli przy zwodzie odgromu, może narazić cię na wypalenie połowy mieszkania. Wystarczy, ze inspektor w wyniki przeglądu doraźnego, rocznego lub pięcioletniego zakwestionuje twoje anteny i wpisze to do książki obiektu i jesteś zimny. A jako ciekawostka, jeżeli prezes spółdzielni lub zarządca udzielą ci zgody na anteny bez zgody pozostałych współwłaścicieli to może mieć problemy, jak się narazi jakiemuś prawnikowi. Tu na forum są inżynierowie budownictwa i jeżeli choć jedno słowo nieprawdy napisałem, to jak pokażą mi mój błąd to w środę popielcową użyję całego wiadra popiołu.


  PRZEJDŹ NA FORUM