Demontaż Anten
1. Odpowiedz spółdzielni, że ze względów bezpieczeństwa zarówno osób wykonujących prace oraz pokrycia dachu które w ujemnych temperaturach może ulec uszkodzeniu prosisz o wydłużenie terminu do 30 marca, to jest do momentu, kiedy warunki pogodowe umożliwią wykonanie wskazanych prac. Jednocześnie zaznacz, że w przypadku wykonania prac, przez osoby trzecie koszty ewentualnych odszkodowań jako zlecający będzie ponosić zlecający a w razie jego niewypłacalności spółdzielnia. Jednocześnie możesz też zastrzec, że masz otrzymać także kosztorys powykonawczy z uwidocznionymi wszystkimi pozycjami).
2. Zażądaj na piśmie nazwisk skarżących się lokatorów jako osób zgłaszających zakłócenia celem zgłoszenia ich do UKE poprawności ich instalacji antenowych oraz poprawności instalacji antenowej budynkowych (Można wspomnieć o nowych przepisach w tym zakresie WT budynków a to są dość duże koszty), jednocześnie uzasadnij, że odmowa będzie zaskarżona jako pomówienie i to nie tylko osób które "zgłosiły" ale także urzędnika spółdzielni, którzy odmówił podania nazwisk. (Nazwisko nie jest chronione przez RODO jak i nie chroni przed karą za pomówienie) (urzędnik też może dokonać pomówienia i masz to o ironio losu na piśmie - ktoś je podpisał).
3. Przeczytaj dokładnie umowę. Najlepiej wspólnie z kimś kto ma otwartą głowę. Bo może mając trochę więcej wiedzy można podyskutować ze spółdzielnią.
4. Można też trochę złośliwie wywiesić ogłoszenie, żeby ci którzy mają problemy z zakłóceniami zgłosili to do ciebie lub do spółdzielni z jednocześnie wyrażoną zgodą na pomiary co będzie przedmiotem badań sytuacji zakłóceniowej na osiedlu oraz podjęciu stosownych działań przez stosowny urząd.