Losy SR9P
    sq6ade pisze:

Eee tam. Modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. No chyba że to 3 zdrowaśki dla Rozalki w piecu chlebowym.

Nie zaszkodziła jeżeli się z nią zbytnio afiszował. Jako, że jestem na liście mailingowej klubu SP8POP to mam pełno listów od sp8mrd w którym ukradkiem wspomina na jakich rekolekcjach jest, na jakim czuwaniu, jakichś pielgrzymce itp. Nie wiem czy znasz go osobiście ale niestety Piotrek ma dość specyficzny styl bycia i rozmowy. Jest nauczycielem i generalnie odnoszę wrażenie, że przez ten pryzmat chcę wszystkim narzucić swój autorytet i dość ekstremalny punkt widzenia.

W działania SP8POP włączyłem się dla rozpowszechniania pewnej idei mając w świadomości, że ze względu na mój charakter i styl bycia może w pewnym momencie dojść do srogiego zwarcia z SP8MRD na tematy ideologii i religii. Uważam po prostu, że opieranie klubu i dyskusji w nim o wiarę i cytowanie Bibli jest daleko posuniętym nieporozumieniem zwłaszcza w czasach, gdy większość ludzi w wieku grupy docelowej zdecydowanie wierząca nie jest. Emanowanie przesadną religijnością może odstraszyć nie tylko dzieci a przede wszystkim rodziców, którzy już dawno przestali wyznawać takie wartości. W życiu ważnym jest przede wszystkim to aby szanować drugiego człowieka i wzajemnie sobie pomagać. Są to wartości uniwersale do których żadna religia nie jest potrzebna. Jeżeli więc mamy w pewnym sensie wychowywać dzieciaki to należy iść w tą stronę.

sq6ade pisze:

Dziwię się czemu wyłączają RPT jak szkodnik wchodzi. To doskonała okazja do namiaru. Tyle niektórzy wzdychają do łowów na lisa czyli radiopelengacji a tu taka świetna okazja !

Teraz na temat radiowy. Generalnie SR9P w Bielsku ledwo co słyszę i ledwo co na niego wchodzę. Odnoszę jednak wrażenie, że ten przemiennik już dawno temu stracił jakikolwiek sens. Problem z piratami tak się rozkręcił, że teraz ciężko było by to zamknąć raz na zawsze. Osoba która pisała tutaj o zakłóceniach ze śląska ma rację. Na websdr można trafić na 3 różne sygnały celowego zakłócania SR9P. Są to albo 3 różne osoby albo jedna z różnych lokalizacji. A oczywiście nie jest to wszystko bo to tego trzeba dodać "Gucia" i "młodego". Najlepsze jest jednak to, że "młody" od "Bóg Chonor Ojczyzna" to radioamator ze znakiem (którym się normalnie przedstawia). I co teraz zrobisz? Nic, on nikogo nie zakłóca. Nawet nie przeklina. Po prostu ma dość specyficzny styl wypowiadania się na przemienniku i to, że komuś to nie pasuję to już niestety tylko takiej osoby problem.

Uważam po prostu że ze względu na kolizję z czeskim ok0d powinien zostać wyłączony aby nie doprowadzać do sytuacji w której Czechom dostanie się obuchem od polskich zakłócaczy.