PW-Sat2
info z maila:

"Dzień dobry,

w imieniu zespołu PW-Sat2 chcielibyśmy serdecznie podziękować za dotychczasowe zaangażowanie w odbiór danych przesyłanych z orbity! Tak duże wsparcie przyspieszyło wykonywanie zaplanowanych eksperymentów, a nawet pozwoliło zwiększyć ich liczbę!

Piszemy ten list do osób szczególnie wspierających nasz projekt pod względem ilości odebranych ramek. W ciągu najbliższych dni planujemy przeprowadzić główny eksperyment, czyli otwarcie żagla deorbitacyjnego. W dniu otwarcia żagla i w ciągu kilku kolejnych dni będziemy potrzebować Państwa wsparcia w odbiorze danych eksperymentu.

Pierwszą próbę rozpoczęcia eksperymentu żagla deorbitacyjnego planujemy na 29 grudnia 2018 o godz. 9:12. Jeśli nie uda nam się nawiązać stabilnej komunikacji z satelitą w ciągu kilku pierwszych minut sesji komunikacyjnej, to kolejną próbę podejmiemy przy następnym przelocie o godz. 10:47, tego samego dnia. Jeśli druga próba się nie powiedzie, to kolejne próby odbędą się dopiero 5 stycznia 2019 (o godz. 9:52 i 11:27).

Wszystkie poranne sesje podczas trwania eksperymentu żagla deorbitacyjnego będą prowadzone na 1200 bps. W trakcie trwania eksperymentu możemy podjąć decyzję, że przełączymy na 9600 bps. Jeśli tak się stanie, to prosimy o odtworzenie pliku IQ po zakończeniu sesji na prawidłowej prędkości bitowej (https://github.com/PW-Sat2/HAMRadio/wiki/Signal-source#linux). Dostarczane przez nas oprogramowanie stacji naziemnej (https://radio.pw-sat.pl/communication/desktopsoftware) zapisuje plik IQ bezpośrednio ze strumienia IQ odbiornika, więc ustawiona prędkość bitowa nie ma wpływu na ten zapis.

Jeśli istnieje taka możliwość, to prosimy o przesłanie pliku IQ z pierwszej oraz drugiej porannej sesji komunikacji z 29 grudnia (lub 5 stycznia w przypadku przełożenia eksperymentu).

Odbiór sygnałów nadawanych przez satelitę w trakcie i po otwarciu żagla deorbitacyjnego będzie dużym wyzwaniem, ze względu na dużą dynamikę tego procesu. Mamy nadzieję, że będzie to ciekawe wyzwanie od strony radiowej, również dla Państwa!

Ponieważ Państwa wsparcie podczas trwania eksperymentu żagla deorbitacyjnego jest dla nas kluczowe, bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za informację zwrotną o Państwa dostępności i gotowości do odbioru sygnału w dniach 29 grudnia (oraz zapasowym terminie 5 stycznia).

PW-Sat2_Deorbit-Sail-Deployed.png

Pozdrawiamy!
Zespół PW-Sat2"


fakt trochę wcześniej niż pierwotnie planowano, ale gdzieś doczytałem, że deorbitacja potrwa ok 1 roku wiec poza zmianą TLE nie powinno zabraknąć ramek do odbierania wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM