Montaż masztu do ściany
  frantastic pisze:

   sq9jye pisze:

   Kołki chemiczne stosuje się w momencie gdy "nic nie trzyma" i nie ma innego wyjścia "chemiczne są drogie"!

  Zgodzę się, że kotwy chemiczne są drogie w stosunku do zwykłych i niezwykłych kołków rozporowych. Weźmy jednak pod uwagę, że cena rzędu 40 zł to i tak niewiele w stosunku do wartości ściany/komina, czy sprzętu do którego obsługi służy montowana antena. Rozumiem, że jako usługodawca musisz wykonywać możliwie najtaniej aby zarobić na chleb, tym bardziej, że przeciętny inwestor myśli zwykle tak, że telewizor im jest droższy to potrafi działać bez anteny a jeżeli antena już być musi to za grosze. Wiele razy widziałem na dachach bloków różne samoróbki anten telewizyjnych i zdarzało się widzieć odpadający tynk komina wentylacyjnego z powodu zamontowanego kiedyś dawno kołka rozporowego, a po antenie a nawet kołku już nie było śladu. W firmie gdzie wykonuje się takie instalacje dla siebie sporadycznie a nie usługowo robi się tak by cokolwiek raz wykonane nigdy nie wróciło i jeżeli można to zrobić lepiej to się tak robi. Cena robocizny i ewentualnej awarii w sprzęcie profesjonalnym, a te zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie, jest kosztem niewartym nierozsądnej oszczędności. Budynki stoją co najmniej kilkadziesiąt lat i w takiej perspektywie czasowej należy patrzeć na zagadnienie w temacie.

  Pozdrawiam świątecznie.
  Franek R. SP4FRNo i mamy dyskusję ! Piszesz że budynki stoją kilkadziesiąt lat, masz rację ale uchwyt z dipola i rurka to nie osprzęt na kilkadziesiąt lat, u klientów którzy wymagają szczególnej jakości i długowieczności stosuję uchwyty wykonane samodzielnie i ocynkowane ogniowo! Ale taki montaż kosztuje!
Poza tym kilka lat temu chemiczne kołki kosztowały majątek ok. 100zł za 4szt. od Hilti i tylko to było na rynku !
Zastanów się czy przypadkiem twoja wypowiedź nie jest trochę przesadzona i niewiele wnosi do sprawy oprócz zamętu.
Jeśli już rozmawiamy o konkretach to jeszcze doradzam wykonanie solidnego odgromienia w/w anteny bo w czasie burzy może nieszczęście nastąpić i długowieczne kołki chemiczne na niewiele się zdadzą.
W temacie odgromienia było już na forum pisane i też kilkanaście szkół się wypowiedziało a przepist w tym temacie szczegółowe i jednolite !! HEHE


  PRZEJDŹ NA FORUM