Boże Narodzenie 2018 r.
Ku refleksji...
[quote]


Z fanatykiem się nie dogadasz...

Życzę też wszystkim wesołych świąt
a mam przy tym mam takie skromne pragnienie, żeby chociaż forum radioamatorskie było świeckie...
bez pouczeń, bez polityki i bez krytyki liberalizmu, ateizmu lub innych doktryn i wysławiania "jedynej słusznej religii"...
[/quote]

Ale u nas nie ma jedynej słusznej religii na szczęście. Taka nam dopiero grozi. Nie widzę problemu aby na tym forum życzenia składali wyznawcy prawosławia, judaizmu, hinduizmu a nawet islamu i innych wyznań a także niewierzący. TOLERANCJA kolego. Nikt nie chce Cię nawracać przecież. Fanatykami to są Ci, którzy wołają AA - i nie chodzi mi o Anonimowych Alkoholików. wesoły Chcesz wierzyć w latającego boga spagetti to Twoja sprawa, w płaską ziemię -proszę bardzo, w pieniądze -super. My patrzymy na wiarę ciut inaczej.
Świeckie forum powiadasz, tylko, że forum tworzą ludzie, którzy nie są świeccy i w tym jest problem. Osoby niewierzące chcą narzucić swój styl osobom wierzącym, jeszcze raz - TOLERANCJA.
Tak przy okazji, które z zacytowanych słów JPII tak Cię zabolały, przeszkadzają Ci w przestrzenie tego forum. Nie chcę żebyś na to pytanie odpowiadał na tym forum, bo to rzeczywiście nie jest miejsce na dyskusje religijne, życzenia a i owszem czemu nie. Odpowiedz sobie sam przed sobą, przed swoim sumieniem, osoby świeckie też je mają przecież.
Wesołych dla niewierzących, Radości z oczekiwania na przyjście Pana dla wierzących.
Artur, sp8bdf


  PRZEJDŹ NA FORUM