Modyfikacja chłodzenia Icom 706 mk2g
    pauldeloop pisze:

    Wie ktoś czy jest możliwość by zwiększyć obroty wentylatora w ic706mk2g ale podczas nadawania? Zrobiłem wyżej wymieniony mod i teraz sprzęt się szybciej schładza i nie grzeje się w RX, ale mimo to radio i tak szybko się nagrzewa podczas nadawania. (Instalacje antenowe są sprawdzone pod kątem SWR'a i wszystko jest ok). Może ten wentylator już podczas nadawania pracuje na max swoich możliwości i nie ma co kombinować?


A sprawdzales na sztucznym obciazeniu? Nie napisales tez przy jakiej mocy i modulacji sie tak dzieje, bo jezeli na cyfrowkach cisniesz 100W, to nie dziwota, ze sie szybko koncowka nagrzewa.
Inna prawdopodobna przyczyna moze byc zamulony wentylator. Sprawdz wentylator czy sie lekko obraca ( pokrecajac nim lub nawet mocno dmuchajac na lopatki-powinien sie obracac ) jezeli jest zamulony, to zobacz czy dasz rade go zreanimowac a jak nie, to najlepiej kup nowy, nawet o ciut wyzszej mocy i powinno byc ok ( np. sunon maglev jest ok, duzy wybor, latwo dostepne, przewaznie wieksze lopatki=lepsze chlodzenie ) Moze byc rowniez stara pasta pod tranzystorami, zabrudzone wloty/wyloty powietrza itd... Poki co zacznij od wentylatora.


  PRZEJDŹ NA FORUM