Boże Narodzenie 2018 r.
Ku refleksji...
[quote=SP8ILF]
  sp9aki pisze:

   SQ6ILB pisze:

   Choinka nie zawsze była związana ze świętami bożonarodzeniowymi, gdyż kult taki już istniał przed wymyśleniem tych świąt.
   To już wiadomo nie od dziś.
   Czy najłatwiej zostawić to co najlepsze? Pomyślcie przy wigilijnym stole o tych którzy zginęli albo zostali upodleni za lub przez tą czy inną wiarę. Nie zapomnijcie otworzyć drzwi zbłakanemu.  Niestety, jest dużo hipokryzji wśród polskich katolików. Praktyka nie nadąża za szczytną teorią.

  Kilka lat wstecz, dziennikarze TVN, udając zbłąkanych wędrowców, pukali do drzwi za którymi odbywały się uroczyste
  wieczerze wigilijne.

  Tylko 1 na 10 drzwi stanęły przed nimi otworem, zgodnie z nauką Kościoła.


No ale to wina kościoła czy ludzi !??pytajnik[/quote]

Jestem nowym użytkownikiem forum, podoba mi się ten pomysł z unikaniem konfliktów religijnych i politycznych w krótkofalarstwie. Szkoda, że w przypadku takich momentów jak święta wychodzą z nas podziały.
Nie chodzi mi o wydarzenie religijne, choć każda religia na naszej półkuli dorobiła lub przejęła jakieś święta do przesilenia zimowego. To jest tradycyjnie czas spotkań z rodziną i bliskimi - można by darować sobie ideologizowanie tego momentu.

Jeszcze raz życzę wam wszystkiego najlepszego, wielu udanych QSO (tu się odezwą telegrafiści) w nowym roku, bez względu czy to są dla was święta, święta bożego narodzenia czy może jare gody.
Wesołych świąt.


  PRZEJDŹ NA FORUM