Jak OSCAR Komunę obalał - w TVP1 10.12.2018
  SQ5KLN pisze:

   sp9nrb pisze:

   Męczyć się ze spisem krótkofalowców nie musieli bo PZK podawało wykazy i do organizacji miedzynarodowych oraz były wydawane krajowe rejestry krótkofalowców. (...)
   A jeszcze jedno w tamtych czasach każdy krótkofalowiec musiał na specjalnym blankiecie podać ilość posiadanego sprzętu nadawczego jak i jego charakterystykę.


  Nie chodzi o spis wszystkich krótkofalowców i oficjalny spis ich sprzętu. Chodziło o spis tych krótkofalowców, którzy potencjalnie mogli "broić", bo przecież władze PRL nie były aż tak naiwne, żeby wierzyć iż tacy grzecznie przyznali się do wszystkiego co mieli (i że nawet lutownice oddali aby nie móc w razie czego skonstruować nadajnika CW z części po starym radiu czy telewizorze bardzo szczęśliwy).


Owszem mogli skonstruować i co z tego. Nie wiem czy nie widziałeś na najwyższych budynkach takich anten w kształcie chłopka, to są anteny automatycznych stacji nasłuchowych. W tamtych czasach mieli obsługowe stacje nasłuchowe a tam mieli odbiorniki panoramiczne. Rzut oka na ekran i już wiedzieli że jest nowa stacja i trzeba ją s pelengować. A odważnych nie było Dz.U. 1969 nr 13 poz. 94 art287. (patrz wersję pierwotną ustawy)


  PRZEJDŹ NA FORUM