BALON - TERAZ!!! z Wilgi.
100 lat RYSIA SQ9MDD
Łukasz SQ8LUN i Tomek SP8NCG przy wsparciu zdalnym Grześka SP8NTH podjęli próbę odzyskania ładunku, a właściwie degustacji wspomnianego torciku.
Niestety, postanowił on zawisnąć jakieś 20m nad ziemią i złośliwie mrugał do kolegów kolorowymi LEDami, które znacznie ułatwiły lokalizację w ciemności.
Zobaczymy czy znajdą się śmiałkowie chętni do podjęcia kolejnej próby. Jest zimno, więc torcik bezpiecznie poczeka. wesoły
W skład ładunku ważącego ok. 750g weszły:
- urodzinowy torcik czekoladowy
- nadajnik SSTV
- sonda RS41 (RTTY i APRS)
- aparatura mierząca i rejestrująca temperaturę skonstruowana przez uczniów szkoły w Markach, których opiekun, Grzesiek SP5MGS był jednym ze współorganizatorów misji.
Całość uniósł w górę balon lateksowy 1200g napełniony helem i zaopatrzony w spadochron odzyskany z radiosondaży niemieckich (podziękowania dla kolegów z SP3).
Na miejscu startu filmowanie z drona i dodatkowy hel zapewnił Marcin SP5QWE.
Pomysł na niespodziankę dla Ryśka - Ania SQ5WLA. ,)
Dzięki wszystkim za nasłuchy i wspólną zabawę.