Jaka antena w takiej lokalizacji - na dachu
    sp8daj pisze:

    Właśnie koledzy - czytam wasze posty i patrzę na te anteny które proponujecie - sp9sm - te anteny nie mają zastosowania w pasmie 80 m.
    Wiem że różnie sie o tym pasme mówi ale ja chcę na nim pracować. Przynajmniej na początku mojej przygody z krótkofalarstwem.Dobrze Pawle, ja pochwalam Twoją chęć pracy na, ośmielę się twierdzić, najpopularniejszym paśmie KF. I bardzo dobrze, bo to pasmo od dziesięcioleci służyło i nadal służy na całym świecie młodym adeptom krótkofalarstwa do nabywania szlifów w naszej wspaniałej pasji. Posłuchaj np, gdzie usłyszysz najczęściej młode głosy świadczące o szkoleniu się młodzieży krótkofalarskiej? Właśnie na 80-ce! Poza tym już pisałem, że to jest pasmo KF najłatwiejsze do opanowania pracy na nim.

Sam już zauważyłeś, że mimo Twoich uwag o "chceniu" 80-ki wielu z uporem maniaka powtarza jak mantrę namowy do anten na wyższe pasma. No to zapytaj ich, który z nich jest tak hojny, że Ci zafunduje drogą antenę GP7DX lub podobną, z której zresztą nie będziesz wielce uradowany? Są to z reguły anteny wymagające specjalistycznego mocowania, a ich cena często powala na kolana(bez obrazy dla ich konstruktorów), po prostu nie każdego stać na nie i na ich fachowe instalowanie.

Dlatego bez posądzania mnie o kryptoreklamę polecam świetny wynalazek konstrukcji naszego kolegi Ryszarda SP3AOK o nazwie MY-135, czyli antenę pracująca w całym zakresie KF od 1,8 do 50 MHz, także DX'owo. Koszt wykonania dosłownie groszowy, a instalacja punktowa prosta jak but, jawohl und gut! Ryszard chętnie udostępnia jej opis z fotkami, wystarczy napisać na adres e-mail sp3aok@wp.pl i oby każdy mający trudności antenowe zechciał z tego skorzystać, bo warto! pomysł
Kłaniam się i 73.cool


  PRZEJDŹ NA FORUM