Dziwne chece z prądem
prosba o pomoc.
Kolego! My tu za bardzo Ci nie pomożemy bo jesteśmy za daleko ale... Podejdź do twego operatora. Powiedz Im co jest grane i niech Oni to sprawdzą na miejscu. Dlaczego? A dlatego że uszkodzenie kabla może być na tyle fatalne że takie próby mogą Ci zaszkodzić na zdrowiu. Poza pojawieniem się napięcia na pozostałych żyłach może również pojawić się przy uszkodzeniu w dowolnym miejscu a Bóg tylko jeden wie jakie to miejsce i jak się to dla Ciebie skończy. Podejdź do Nich i niech podeślą fachowca elektryka bo sam tego nie zrobisz. Poza tym trzeba się śpieszyć bo idą mrozy i zostaniesz z ręką w przysłowiowym nocniku. Pracuję jako elektryk już kupę lat i wiem że tu się żarty kończą. Owszem Koledzy podpowiadają a to to ,a to tamto bo wszyscy jesteśmy blisko prądu i każdy jak to się mówi "wie swoje". Ale jako stary fachman podpowiadam Ci załatw to z kimś kto zawodowo to robi bo sam sobie rady nie dasz. Nie masz szans a jeśli to jest to co myślę ( przebicie) to sprawa będzie się pogarszać i za tydzień możesz nie mieć prądu w ogóle. Wilgoć, prądy upływu itd itp... szkoda czasu i zdrowia.