Transformator wyjściowy do wzmacniacza LDMOS z kabla symetrycznego
BLF574 2m PA
Dobrze by było jednak sprawdzić co się pisze. Pewne rzeczy się nie zmieniają, chociaż co niektórzy nie mogąc zrozumieć rysunku w podpisie SP1AP wymyślają nowe prawo OHma. Proszę sobie zobaczyć Poradnik Radioamatora, Praca zbiorowa, wyd. WKŁ Warszawa 1983 wyd II poprawione. isbn 83-206-0307-2. roz. 11.7 Str 856.
Ponadto napisałem oszacować i kolejna sprawa w warunkach amatorskich trzeba mieć naprawdę super laboratorium aby sprawdzić parametry dostępnych (posiadanych) elementów (tym bardziej, że parametry niskoprądowe mogą się różnić od wysokoprądowych). Inna sprawa, że wiele tranzystorów w.cz. ma zaszyte elementy kompensujące (najczęściej indukcyjności). Było to w jakieś książce po angielsku przetłumaczonej na rosyjski. Ale to była bardzo ograniczona ilość egzemplarzy (Księgarnia Radziecka na Nowym Świecie W-wa) . Może jeszcze coś być na ten temat w zadręcznikach akademickich lub pełnych danych katalogowych elementów.

Ale tak na marginesie, gdyby ta "stara" książka była jeszcze w obiegu to ilu "słusznych" pytań tutaj na forum byśmy uniknęli a ilu "odkrywców" musiało by się ze wstydu spalić, że ich odkrycia to już ktoś dawno odkrył. Cóż nie wszystko się znajdzie w internecie.


  PRZEJDŹ NA FORUM