DX-y z duchami ! Czyli QSO z trzecim światem....
To się nazywa mistrzostwo !
  SQ5KLN pisze:

   sp8mrd pisze:

   PS Moim zdaniem temat nadaje się tylko do kosza, głębokiego śmietnika zamiast upowszechniania.


  Zamilczanie czy ignorowanie takich zjawisk to złe podejście. Takie oszołomy z czasem przekonują do swoich racji coraz więcej ludzi (bo oni działają a my nie) i z czasem urasta to do rangi poważnego problemu. Zobacz ilu mamy wszelkiej maści płaskoziemców, antyszczepionkowców, znachorów, pseudolekarzy itp. Pół biedy jeśli to jest EVP, to "tylko" wyłudzanie kasy, ale spotkałem wielu onkologów, którzy załamywali ręce, gdy pacjenci odmawiali chirurgicznego usuwania guza, bo po naczytaniu się książek Jerzego Zięby czy innych oszołomów twierdzili, że medycyna to samo zło i że wystarczy na przykład spożywać dużo witamyny C i wszystko będzie ok (i że lekarze o tym wiedzą ale żaden nie przyzna, że to wystarcza, bo przecież cała medycyna żyje z kosztownych kuracji i przemysł medyczny by się załamał gdyby świat poznał prawdę).
  Tu nie chodzi o to, że Ty czy ja się pośmiejemy czy uznamy coś za absurdalne, chodzi o to, że nieświadomi ludzie, często w akcie desperacji, ulegną wpływom takich oszustów i być może przypłacą to nie tylko swoim majątkiem ale nawet życiem.

Czy mam rozumieć Piotrze, że wg Ciebie ten wątek jest na tym krótkofalarskim forum konieczny, bo służy uświadamianiu czytających i dzięki temu skutecznie doprowadzimy do tego, że opisywany szarlatan zniknie,a przynajmniej nie znajdzie klientów wśród krótkofalowców?
zdziwionyzakręconypytajnik


  PRZEJDŹ NA FORUM