Znaki
pytań kilka, do rasowego wilka
    SQ5KLN pisze:

      sp1y pisze:

      Jasne, rozumiem. Czyli znak nie jest człowieka, a stacji bo pozwolę pracować komuś pod swoim znakiem. I wszystko jasne. Pora to ogłosić i zamknąć temat znaków.


    Od lat to jest praktykowane i nie budzi niczyich wątpliwości, więc nie trzeba nic ogłaszać bardzo szczęśliwy Na przykład praca na stacji klubowej, okolicznościowej czy w zawodach - różni operatorzy pracują na stacji pod jej znakiem mimo że nie są posiadaczami pozwolenia na jej znak, pozwolenie ma klub, organizator stacji okolicznościowej czy właściciel stacji contestowej. To czy pozwolenie jest podstawowe (kategorii 1/3) czy dodatkowe oraz czy jest wydane na osobę fizyczną czy prawną nie pod tym względem znaczenia, na przykład pozwolenie dodatkowe daje większy limit mocy kosztem braku możliwości pracy poza miejscem wskazanym w pozwoleniu, cała reszta jest ta sama, analogicznie pozwolenie wydane osobie prawnej wiąże się z koniecznością wyznaczenia fizycznego "operatora odpowiedzialnego" (w pozwoleniu wydanym osobie fizycznej operatorem odpowiedzialnym jest posiadacz pozwolenia) ale zasady pracy stacji są takie same.


Wiec wyjaśniłeś dokładnie dlaczego znak musi byc identyfikatorem stacji, a nie człowieka. Wszyscy to wiedza ale dyskusja trwa od lat ... wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM