Daleko z anteną od głowy :)
Jak handy to tylko QRP.
Przyjacielu i po co ten słowotok. Pytałeś to ci odpowiedziałem ale ty chcesz pouczać innych. Z czym do ludzi? Z wiedzą z internetu i szkoleniem BHP dla montera instalacji zasilanych bateryjką? Z tabeli 2 z rozporządzenia pokazałeś jedną linijkę i to nie cała i zrobiłeś kolejny bałagan. Z rozporządzenia Dopuszczalne poziomy pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposoby sprawdzania dotrzymania tych poziomów. Dz.U.03.192.1883
Obowiązuje w całości tabela 2.
Natomiast te parametry które podałeś dla pracowników to strefy są oznakowane i jest ograniczona możliwość przebywania osób postronnych.
To co krótkofalowcy też mają powywieszać znaki ostrzegawcze? Powieś, to cię zjedzą na surowo i będziesz pierwszym który zniszczył krótkofalarstwo w Polsce.
A w praktyce to wygląda tak, że właściciel (lub użytkownik) jest odpowiedzialny za udokumentowane pomiary pól.
Po za tym krótkofalowiec ani rodzina i sąsiedzi nie mają badań okresowych. Kolejna sprawa coś pokazuje. Tak nie jest to przyrząd pomiarowy z legalizacją, ale taki być nie musi. On ma tylko odpowiedzieć jest dobrze czy jest źle. Jeżeli jest źle to mam kolegów którzy zawodowo sprawdzają pola i albo sami mi wykonają pomiar lub wypożyczą sprzęt. A w razie prawdziwych problemów to i tak sprawa zakończy się w UKE.

Na zakończenie to jest forum publiczne - nie naukowe tu występują piszący o różnym poziomie wiedzy i warsztacie. Niektórych życie nie dowartościowało innych wręcz przeciwnie. Może masz wiedzę lub świetnie korzystasz, ze źródeł. Ale nie zawsze język giętki powie co pomyśli głowa.
lollol A wiesz, ze gdybyś porządnie usiadł przetrawił temat i napisał artykuł to przynajmniej na jakiś czas twój znak byłby sławny.


  PRZEJDŹ NA FORUM