Antena na balkonie w mieszkaniu - co na to przepisy ?
[quote=sp9nrb]
    SQ6ILB pisze:

      sp9nrb pisze:

      Część z nich jest dobrowolna ale te przywołane w przepisach są obowiązkowe. I nas też obowiązują.
    A która ustawa przywołuje normy do obowiązkowego stosowania? Czy Kolega odróżnia pojęcie "obowiązująca" od "obowiązkowej"?


Kolego przykro mi, że nasłuchałeś się wczorajszych przemówień i .................. Podstawą normalizacji jest USTAWA z dnia 12 września 2002 r.
o normalizacji
z późniejszymi zmianami.

Jeżeli norma jest wymieniona w wykazie Polskiego Komitetu Normalizacji. Jest normą obowiązującą czyli prościej aktualną. Z tym, że zgodnie z Ustawą normy są do dobrowolnego stosowania. Jednak część norm jest przywołana w przepisach prawa - patrz np. załączniki do Warunki techniczne budynków. I od tego momentu norma jest do bezwzględnego stosowania, czyli inaczej normę przywołaną w rozporządzeniu musisz stosować np normę wentylacje, gazowniczą czy o styropianie.

Inna sprawa to harmonizacja norm i wdrażanie norm UE oraz norm światowych (w tym norm MIL). Nie musisz tych norm stosować ale wtedy możesz nie otrzymać certyfikatu krajowego, europejskiego lub światowego.
Czym mam coś jeszcze wytłumaczyć, czy sam doczytasz w cytowanej ustawie? [/quote]

Kolego, Twoje przekonania polityczne, religijne mnie nie interesują. I Konstytucja gwarantuje mi wolność słowa, wyznania i wyboru politycznego, więc zejdź na ziemię, bo Twojego poziomu raczej nie dostąpię.

Kolego przykro mi, ale po pierwsze nie odróżniasz znaczenia obowiązującej od obowiązkowej. Po drugie co gorsza nie znasz hierarchii dokumentów prawnych jakimi są Konstytucja, ustawa, rozporządzenie. Dlaczego napisałem w tej kolejności? To zadanie domowe dla ciebie Kolego. Jak odrobisz to pogadamy dalej.


  PRZEJDŹ NA FORUM