Głośnik do Motoroli MC-2100.
    sp3suz pisze:

    Tam pracuje głośnik ósemka (osiem omów) małych rozmiarów. tak po prawdzie nie jest ważne czy uzyjesz "czwórki" czy ósemki bo można użyć czwórki w takim układzie że "podpiera" się od strony masy właczonym w szerego opornikiem ( np. drutowym) o nominale 4,7 Oma i wtedy daje to osiem Omów. Rozwiązanie takie jest o tyle dobre że jeśli w tzw. "miedzyczasie " jakiś "mechanik" zrobi zwarcie na głosniku to nie spalisz końcówki mocy. Jeśli chodzi o zalecany przeze mnie typ głosnika zewnętrznego to weź "kwadratowy" głosnik od Tarabana. To jest TYPOWY głosnik radiokomunikacyjny! Żaden estradowy. A jego przenoszenie kończy sie na 10 kHz jak (nawet nie ręką) a brzytwą odciął! wielokrotnie "gwizdałem " te głosniki generatorem akustycznym i zawsze powyżej 10 kHz był stop. kiedy inne owalne od Sobótek i innych Narwii gwizdały do ponad 20 kHz. ten głosnik nadaje sie wspaniale jako zastepczy także do SSB. Powodzenia!


dawno takich bredni nie czytałem.
ale na niedzielny poranek do kawy aby rozpocząć wesoło dzień idealny tekst.

na allegro masz wiele do wyboru:
https://allegro.pl/kategoria/radiokomunikacja-446?string=g%C5%82o%C5%9Bnik%20motorola&order=m&bmatch=baseline-ele-1-0-0725

podłącz go tylko odpowiednio: pin 1 i 3 w złączu akcesoriów. złe podłączenie (jednego przewodu do masy) spali końcówkę mocy. w tych radiach pracuje ona w trybie mostkowym.


  PRZEJDŹ NA FORUM