Wiślica HF18NPMW - 2018 Nadanie Praw Miejskich Wiślicy. Najmniejsze Miasto w Polsce!
Aktywacja z okazji nadania praw miejskich Wiślicy
Uwaga! Uwaga! Aktywacja! Stacja okolicznościowa HF2018NPMW bedzie QRV!

Po nadaniu praw miejskich, pierwszego stycznia 2018 roku, Wiślica stała się najmniejszym miastem w Polsce.

Z tej okazji Ponidziańska Grupa Krótkofalowców zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania. Tymbardziej, że termin aktywacji zbiegł się z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

W sobotę, 10-go listopada 2018 roku, już od rana, z terenu Wiślicy a konkretnie ze szkoły pracować będzie stacja okolicznościowa pod znakiem HF18NPMW. (2018 Nadanie Praw Miejskich Wiślicy).

Aktywni będziemy na pasmach 80m, 40m i 20m w emisjach CW i SSB. Będzie nas można usłyszeć również na 2m i 70cm w emisjach FM (145,275 MHz), DMR (TG260, TG73) i Fusion.

Wszystkich którzy mogą przybyć osobiście serdecznie zapraszamy.
Inni, którzy mają parę kilometrów do Wiślicy proszeni są o wygospodarowanie kilku minut na przeprowadzenie z nami łączności.
Z racji, że miejscem aktywacji będzie szkoła i głównymi obserwatorami będzie młodzież, dlatego też bardzo ważnym punktem programu będzie pokaz łączności. Zachęcamy więc do obserwowania pasm i odzew na: "wywołanie ogólne, woła SN18NPMW, 2018 Nadanie Praw Miejskich Wiślicy". Każdą łączność potwierdzimy specjalnie na tę okoliczność zaprojektowaną, piękną, oryginalną i niepowtarzalną kartą QSL. Dzięki hojności władz mamy ich przygotowane dużo, dla każdego wystarczy. Najmniejsze miasto w Polsce to najmniejsze miasto, drugiego takiego nie ma. Zatem obecność obowiązkowa!
73 de SQ7FSO