Czy to ma sens?
2 Beveridge
    sp7ivo pisze:

...Co do tego selektywnego słuchania to są dwie szkoły. Jedna mówi, żeby sygnały ze wszystkich anten kierunkowych sumować i mieć możliwość natychmiastowego przełączenia w razie potrzeby na dowolny kierunek. Druga szkoła zaleca "przebieganie" po wszystkich antenach kierunkowych oddzielnie....

No tak, tylko ja nie jestem aż tak obrotny zmieszany BTW, to coś z białymi kapslami to z Sierpca, czy z Podhalacool
Zależy mi na ograniczeniu czynności manualnych przy pracy na RUN do niezbędnego minimum.
Prawdopodobnie nie pójdę na zasygnalizowane rozwiązanie. Raczej zrobię jednego B na wybrany kierunek i na tym się skończy.
Inna sprawa, jaka powinna być optymalna długość drutu w Beverage? Krotność 1/2 L? A co z nieznanym współczynnikiem skrócenia dla iluś odcinków różnego rodzaju drutu w różnych typach izolacji? Robię z tego co jest pod ręką. Możliwa długość całkowita to około 200m.

Dopisano:
No właśnie, albo 2 różne kierunki po około 100m, lub jeden na 200m.