Sytuacja Klubów Łączności LOK
Odgrzewam temat.
Jeśli czytają Koledzy z jeszcze żywych klubów łączności Ligi Obrony Kraju, jaka jest sytuacja ? Czy ma miejsce pobieranie opłat za korzystanie z pomieszczeń przez Kluby LOK w obiektach LOK ?
U nas w SP3KWA Turek ten problem bezpośrednio nie istnieje, ponieważ Klub LOK mieści się w obiektach innej instytucji.

Ponadto, jaki jest kontakt struktur etatowych LOK, biur Zarządów Wojewódzkich z Waszymi Klubami ?
Czy jest jakaś opieka, realny patronat, wsparcie Waszych Klubów ? Czy w działaniach możecie liczyć na coś ze strony Ligi Obrony Kraju ?
W Wielkopolsce niestety zero kontaktu, zainteresowania, wsparcia.
Owszem składki klubowe są do wykorzystania w 100 procentach przez Kluby, można też zabiegać o podatników, którzy 1 % przekażą na OPP LOK i to jest do wykorzystania w Klubie.

Rodowód jest jaki jest. Ale pieniądz nie śmierdzi, a obraca się do dziś sporymi kwotami. Wynajmy, sprzedaże, kursy. https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Obrony_Kraju

A gdyby oddolnie, grupa członków LOK z żyjących jeszcze Klubów Łączności (stworzyła front...) chciała wykorzystać większe środki wypracowywane przez pion działalności gospodarczej, biznesowej LOK na działalność statutową. Zorganizować np. wakacyjne obozy szkoleniowe w sportach łączności ? W LOK obraca się budżetami o rzędy wielkości większymi od stowarzyszeń takich jak PZK. Warto się nad tym pochylać ?

de SP3SLU.


  PRZEJDŹ NA FORUM