Transformator wyjściowy do wzmacniacza LDMOS z kabla symetrycznego
BLF574 2m PA
  Sq6pom pisze:

   sp8sn pisze:

   Witam kolegów.
   Zaplanowałem na długie zimowe wieczory małe zajęcie.
   Chciałbym złożyć wzmacniacz na pasmo 2m o mocy rzędu 500W. Na aukcjach pojawiły się moduły z demontażu wyposażone w tranzystory BLF574. Elementy te mają dobre opinie od klientów z całego świata więc można przypuszczać, że tranzystory są oryginalne. Na innych aukcjach dostępne są płyty PA dla tych tranzystorów - 600W dla 2m. Ich cena jest wg mnie zawyżona. Postanowiłem złożyć taką końcówkę opartą o BLF574. Niestety problem pojawia się z układem transformatora wyjściowego. Większość projektów dostępnych w sieci np. ten: http://www.w6pql.com/1_kw_2m_ldmos_amplifier.htm przewidzianych jest dla tranzystorów BLF188XR lub odpowiedników. Do budowy transformatora wyjściowego użyty jest kabel TC-12 (trudno go kupić w normalnej cenie), wg mnie to transformator 9:1. Tranzystor BLF574 ma większą impedancję wyjściową więc trzeba zbudować transformator (przypuszczam) 4:1. I tu pojawia się problem. Czytałem sporo opracowań na ten temat, ale jednoznacznie nie mogę dojść jak to zrobić. Z kabla o jakiej impedancji ? Jakie długości ? Jakie pojemności należy dodać (wzorując się na projekcie W6PQL). Czy któryś z kolegów budował coś takiego i mógłby pomóc.
   Pozdrawiam.


  witaj Robert, podeślij te linki z modułami chce je zobaczyć.
  Robert ja robiłem na blf188xr i tam były dwa TC-12 ale były za krótkie, musiałem dołożyć 1 albo 1,5 cm na każda stronę bo nie chciał się stroić, tylko to inny tranzystor.... o BLF 188xr mogę troszkę powiedzieć:
  P-in 0,5W -->,, P-out 800W idzie super.


Cześć. Dzięki za odpowiedzi.
Nie wiek o które moduły pytasz. Jeśli te dla BLF574 to poniżej kilka linków. Niestety nie wiadomo czy zdjęcie jest real i oczywiście szczegółów nie podają.
Jeszcze trochę to zmienię koncepcję na 188 albo 578 zmieszany
http://www.digitaliontechnologies.com/downloads/datasheet/PAFM600W144_Rev5.2.pdf
http://rajapemancar.com/wp/2016/04/27/pallet-600w-fm-broadband/ co prawda ten jest na 108MHz ale co do zasady


  PRZEJDŹ NA FORUM