Yaesu TRXy UKF mobilne
  sp8fd pisze:

  Nie chodzi mi o mikrofon. Chodzi mi o to jak bardzo nieprzyjemne jest audio na odbiorze. Mniej więcej jest to tak jak bym baofenga przykrył poduszka. Jest to bardzo uciążliwe w mobilu. Szczególnie w czasie jazdy przy włączonych dwóch TRX ftm 400 mam głośność na full a i tak nie słyszę wyraźnie . W porównaniu z baofengiem uv82( głośność na pół skali i wszystko zrozumiałe) jest porażka.
  Co robić. Ten problem dotyczył u mnie wymienionych modeli . O ile w ft 7800 i 7900 można było dowalić mocy na głośnik to w ftm 400 jakoś kopa nie ma. I głośność maksymalna wydaje mi się taka sama jak w ft 7900 gdy w ftm 400 ustawie obydwa vfo na tę samą częstotliwość i podglosnie obydwa na maksa.
  Używałem wcześniej TRXy alinco i icomy takie milenijne modele, i audio z głośnika wbudowanego było mocne i 'soczyste'.
  Czułość i selektywność w moich yaesu jest dla mnie zadowalająca i nie chodzi mi o głuchy odbiornik.
  Może ktoś też ma takie irytujące odczucie?

=============================================================================================================================================================
Sprawdż sam głośnik. Podłącz zewnętrzny.Jeśli to nie pomoże. To wzmacniacz mcz. kondensatory. Może być wyschnięty przerwa itp. Słuchawki na uszy wpiąć się na pot. reg. głośności. Napięcia NA us. itd. Po kolei sprawdzaj stopniami od końca. Głośnik,wzmacniacz Jaki sygnał przed wzmacniaczem. A W FILTRACH NIE BYŁO KRĘCONE?
pomysł


  PRZEJDŹ NA FORUM