JAK INTERPRETOWAĆ REGULAMIN
    HF4ALL pisze:

Dwa znaki to dwie różne radiostacje - dwa różne osiągnięcia.

Z tego co wiem, w wielu współzawodnictwach można łączyć osiągnięcie, jeżeli dotyczą tej samej osoby.
Dostaje wiele dyplomów za zawody, jak mam interpretować taki zapis: "for SN7O op. SP7IVO"? Mój sprzęt identyfikowany jako sp7ivo pojechał na stację sn7o, wziął udział w zawodach? Trochę realizmu. Przepisy są jakie są i należy je przestrzegać i poprawnie interpretować w sprawach "prawnych". W innych przypadkach nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mówić, że konkretna osoba posiada taki czy inny znak. Gdy mówimy, że antena pochodzi od sp3gem to sprzęt Jurka ją opracował i wyprodukował? Jeżeli powiem, że sp7giq/sn7q jest nr 1 polskiego contestingu to mam na myśli jego stację? Myślę, że taka elastyczność nikomu nie zaszkodzi i jest dla każdego zrozumiała i dobrze, że przynajmniej dla części krótkofalowców znak identyfikuje osobę, a nie zgodnie z regulacjami prawnymi - sprzęt stacji.
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo