Nadawanie z terenu malego lotniska
Tak sobie myślałem na temat pracy z lotniska, z samego rana i pod prysznicem i myślę że zrobił bym to tak:

1. Zapoznałbym się z działalnością jaką to lotnisko prowadzi. Być może lotnisku nie zaszkodzi dodatkowe medium popularyzacji..
2. Przygotowałbym w formie elektronicznej projekt karty QSL, której tematem było by to lotnisko i jego działalność Można też umieścić jakieś podziękowanie za gościnę. Też to co mogło by być zamieszczone na portalach krótkofalarskich np qrz.com.
3. Przygotrowałbym się do rozmowy o Ham Radio, spróbowałbym przedstawić korzyści dla lotniska wynikające z popularyzacji w ramach Ham Radio. Jednocześnie bardzo skrupulatnie wysłuchałbym i zanotował wszelkie zasady i obawy odnośnie ewentualnych zagrożeń. Częstotliwości, zakłócenia etc...
4. Uzgodniłbym warunki miejsca nadawania, anten, godzin, częstotliwości, ze szczególnym uwzględnieniem życzeń władz lotniska - to ich teren i oni nakładają warunki.
5. Podczas łączności, rozmawiałbym o aviacji, tym lotnisku, taka trochę forma jak stacja okolicznościowa popularyzująca sporty lotnicze. Może nawet jakiś znak okolicznościowy.

To by mogło chwycić, dać korzyść lotnisku jak i wzbogacić treść prowadzonych łączności.