Wtyk zasilania do FT757GX
DC connector FT-757GX
Drodzy koledzy.
Jeden z naszych młodych - Ksawery z Radioreaktywacji posługuje się radiem FT757GX.
Radio niedawno uległo awarii i zostało naprawione, ale przyczyną mogło być, choć nie musiało, odwrotnie podłączone zasilanie.

Łatwo tu taki błąd zrobić, ponieważ Ksawery nie posiada oryginalnego wtyku DC do tego radia, tylko podłącza się na zwykłe dwie wsówki, a na radiu napisane gdzie plus gdzie minus.
Wiadomo - wczesne nastolatki mają swoje cechy - każdy z nas to przechodził i czasem pośpiech bierze górę nad starannością, więc warto przed tym zabezpieczyć.
Niestety instrukcja serwisowa FT757GX nie podaje jaki typ konektora jest użyty jako wtyk DC.
Można na ebay kupić cały kabel, ale to wydatek wysoki w stosunku do kieszonkowego.
https://www.ebay.pl/itm/CEA-4P-DC-4-20A-6A-cord-13-6-VDC-Yaesu-FT-707-FT-757-FT-77-ham-radios/172875537485?hash=item28402f5c4d:g:XZAAAOSwLyVZx9-k:rk:13:pf:0.

Może któryś z kolegów ma pomysł który z dostępnych niedrogo konektorów by tu pasował, ewentualnie gdzie zdobyć taki sam, albo u kogoś sie wala taki kabel i mógłby Ksaweremu odstąpić.

Jeśli dysponowałbym dobrze zwymiarowanym rysunkiem tego plastiku, to mogę spróbować pobawić się w zamodelowanie tego na drukarkę 3D w ramach nabierania wprawy, tylko nie mogę tego znaleźć w sieci. Może ktoś kto ma takie radio mógłby wtyczkę rozkręcić i wykonać starannie rysunek techniczny.

Oczywiście można przylutować kable do gniazda i zaizolować termokurczem, ale chciałbym tego uniknąć.
Kabel jest gruby i jeśli będzie nieodłączalny to grozi to wyłamaniem styków i następny problem.

Chciałbym pomóc, ale możliwości ograniczone, ale przecież jest nas tu wielu chętnych do pomocy.

  PRZEJDŹ NA FORUM