QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
  sq3a pisze:

   sp1ap pisze:


   Ogromna większość licencjonowanych nadawców jest czynna w eterze tylko i wyłącznie podczas trwania zawodów, a poza nimi wcale albo prawie wcale na pasmach ich nie uświadczysz. ale jak to się ma do "normalnych" użytkowników pasm? Kiedy oni mogą sobie spokojnie popracować w eterze skoro większość z nich jest czynna zawodowo i musi pracować na utrzymanie rodziny, a skorzystać ze swej pasji mogą jedynie w weekend, ale prawie we wszystkie soboty i niedziele pasma są tak zapchane zawodami, że co się włączy radio, to wszędzie tylko maniackie "siku contest, siku contest" i non stop "wyścig szczurów"!


  .............................................................................................................................................................
  Zbyszku i inni.
  Zapomnieliście,o pasmach WARC, gdzie nie ma zawodów ( specjalnie dla Was - tam zawodów , NIE MA )i tam do woli mogą się krótkofalarsko realizować, weekendowi operatorzy, wtedy gdy są zawody na pasmach podstawowych.

  SP6IX, BARDZO duża baza wyników ( od wielu, wielu lat) zawodów, jest na stronie SP3KEY.
Ale mnie chodzi o zawody na UHF i VHF ,tu widzę twój stosunek do innych krótkofalowców przecież macie 3 pasma i tam możecie się realizować bo my musimy "sikju contest" a może tak pomyślisz że inni też mają licencję i chcieli by popracować ,trochę empatii do innych i nic po za tym tak tworzy się społeczeństwo krótkofalarskie.To do przemyślenia.


  PRZEJDŹ NA FORUM