QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
1. Ile mamy w SP stacji SO2R?
2. Ile mamy w SP stacji SO2R QRO?
3. Ile mamy w SP stacji SO2R QRO mających możliwość pracy SO2R INBAND?
4. Ile mamy w SP stacji QRO?

(1)+(2)+(3)<,<,<,<,<,(4)

Jakiekolwiek dyskusje nt. dopasowywania regulaminu pod jakąkolwiek grupę są raczej niecelowe.
Zawody OPEN kojarzą się od razu ze zniesieniem limitów i ograniczeń znanych z innych zawodów (w ramach obowiązujących regulacji prawnych) oraz z zaproszeniem do wskoczenia we wspólny worek.
Warto pomyśleć zatem o nowoczesnym regulaminie (bez papierów, z częstotliwościami z przyjętym światowo 1KHz (jak na razie nikt nic dokładniejszego nie wymaga więc nie bądźmy świętsi i nie prowadźmy bezcelowych dyskusji) itd). Może z wymianą np. moc (100, 1K) - tu było by wyzwanie :-)

Zawody w stylu OPEN mogą mieć regulamin zrównania szans jak w skokach narciarskich - jakiś współczynnik korekcji na podstawie mocy? Na takich deklaracjach można bazować (moc, zgłoszone punkty i QSO, mnożnik itd) a nie na tym czy ktoś jest na SDR-rze czy klasycznym SO2R albo na FT450D z KDWZO bo nie ma tu żadnego obiektywizmu. Z resztą jakikolwiek współczynnik zawsze będzie kością niezgody i lepiej dać sobie z tym spokój.
Czy ktokolwiek zastanowił się nad tym, że stacja kontestowa jest raczej nastawiona na łączności nie co dalsze niż SP i pod tym kątem optymalizuje anteny i niekoniecznie QRO overkill da jej przewagę.
Mam propozycję - po co robić z tego kolejną krajową rozgrzewkę od 5 rano 7 rano w sobotę. Zamiast tego lepiej zrobić przymiarkę do zawodów na skalę EU z podziałem na kategorie (oprócz emisji) tylko SP-SP oraz FULL OPEN 12h czy 8h na dwóch pasmach (dla SO2R haha !)

Myślicie, że komisja będzie przesłuchiwać SDR-y? U nas? Litości (dla komisji). Raczej warto pomyśleć nad eliminacją cwaniaków, spółdzielni, rozprowadzania. Niech KAŻDY startuje na max na tym co ma. Sam, bez układów pod stołem.

Pomysły i dyskusja bardzo fajna tylko odpuśćmy teoretyzowanie i skupmy się na danych wymiernych, nie urojonych.

OPEN to OPEN - wchodzisz albo mażesz się.


  PRZEJDŹ NA FORUM