QRO w zawodach krajowych
Wstyd!
  sp7ivo pisze:  Jurek, nie chodzi o pracę SO2R. Aż się prosi, przy klasyfikacji TYLKO MIXED, mieć dwa nadajniki, jeden zestrojony na cw, drugi na ssb i nie tracić czasu przy zmianie emisji. Poza tym, jednym ze sposobów pracy w zawodach typu Sprint jest "skakanie" na przemian tylko po dwóch częstotliwościach, bez zbędnego szukania stacji. Gdy na jednej zrobimy qso po cq, przełączamy na drugą, wołamy tam pracującą stację i ponownie po qso na cq wracamy na poprzednią qrg wołając stację, która "zrobiła" naszego poprzedniego korespondenta. Większa efektywność będzie, gdy jedno qrg będzie na cw, drugie na ssb. Jeżeli "Celem zawodów jest przeprowadzenie praktycznych prób pracy stacji dużą mocą w warunkach zawodów. Przygotowanie stacji do pracy w dużych międzynarodowych zawodach. Możliwość używania dużych mocy w
  opozycji do zjawisk niepożądanych z tym związanych."
  , to naprawdę nie widzę sensu wprowadzania ograniczenia, na dodatek całkowicie nie do zweryfikowania.
  Poza tym, wydaje mi się, że "zawodnicy NBA" nie będą zupełnie zainteresowani udziałem w tych zawodach, chyba, że za sprawą wartościowej nagrody. Myślę, że może być w ogóle problem z frekwencją. Z doświadczenia wiem, że im bardziej skomplikowany regulamin i zasady zawodów, tym mniejsze zainteresowanie. Obym się mylił.
  Bogusław sp7ivo
  P.S. Brakuje również w regulaminie informacji o możliwości powtarzania qso różnymi rodzajami emisji, chyba, że celowo takiego zapisu nie ma.


Boguś,
oczywiście regulamin ma sporo niedoróbek i myślę, że koledzy do lipca jeszcze wprowadzą poprawki.
Co do "skakania" to na jednym pasmie można to naprawdę ogarnąć jednym trx-em i jedną anteną. Każdy porządny SDR to zapewnia.
Problem polega na tym, że ja mówie o wyrównywaniu szans, a Ty uparcie żądasz, aby regulamin podciągać do Ciebie. Oczywiście nie bierz tego personalnie. Chodzi o kategorię wagową. wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM