Łączność, Radio - Młodych to mało interesuje…
    SQ5KLN pisze:

Zrób to samo na...komórkach. Bo czemu nie? Postawcie swojego BTSa, swoją centralę. Da się. Na małej mocy jest to chyba nawet legalne. Dzisiejsza technologia może być dla nich bardziej interesująca.

Co innego Hackerspace, gdzie macie "wolnoć Tomku w swoim domku" a co innego nauczyciel w jakimś technikum, który "musi" zrobić bieganie z miedzianymi kablami i telefonami na korbkę, bo taki ma program. Przy okazji nauczyciel ma wiele innych ograniczeń takich jak 45-minutowa lekcja, konieczność oceniania uczniów, ograniczone możliwości "wariantowania" zajęć (nie ma tak, że ci którzy interesują się kablami, zrobią na kablach, a ci, którzy interesują się komórkami, zrobią to na BTS-ach i mogą olać kable), uczniowie niekoniecznie uczestniczący w zajęciach z powodu pasji/zainteresowań itp. Zresztą klasyczne szkolnictwo zawsze będzie "trochę do tyłu" w stosunku do czasów w których funkcjonuje.

Wbrew pozorom nauczyciele mają dosyć dużą dowolność w tym jak uczą pewnych rzeczy, programy są mocno hasłowe, a czy komunikację robisz na telefonach na korbkę czy na limeSDR i GSM-ch - obojętne. Ponadto takie szkoły bardzo często lecą swoim własnym programem. Tylko trzeba chcieć.