Co to za Remote stacja SP7VTQ czy nowa stacja BIG GUN w Kielcach powstała ?
Co to za zdalna stacja ? Remote SP group ?
  EI2KK pisze:
  Nie do końca prawda, było to wałkowane nie raz.. cytowałem kiedyś odpowiedź z UKE, każdy może udostępnić swój sprzęt innemu operatorowi i może on pracować zarówno pod znakiem udostępniającego, albo swoim własnym.

  A co zrobisz w sytuacji, w której ktoś pożyczy tobie TRx? Będziesz nadawał pod jego znakiem?
  A jak pożyczy tobie jeszcze antenę?

  Stacja to pojęcie dość abstrakcyjne w krótkofalarstwie, nie związane ściśle z żadnym konkretnym sprzętem.
  Twoją stacja jest wszystko to, co w danej chwili używasz, włączając to operatorów (posiadających uprawnienia) którzy uzywają znaku tej stacji - stąd w zawodach możliwe jest multiop pod znakiem indywidualnym.

  Dyskusyjne może być (w SP) czy stacja SPxABC ma prawonadawać z danej lokalizacji, nie wnikałem w to, ale przypuszczam że jeśli nie przenosi stacji na stałe to jest to możliwe i zgodne z prawem.Znak ( pozwolenie) wydawany jest dla danego QTH dla danego miejsca lokalizacji stacji dlatego tez nie wydaja kolejnych znaków dla tej samej lokalizacji w tej samej kategorii:
cytat ze strony UKE: Nie wydajemy jednemu wnioskodawcy więcej niż jednego pozwolenia tej samej kategorii, z taką samą lokalizacją stacji.

Nie mówimy o stacji contestowej multi...
mamy np stacje SN8B i taki znak został przydzielony tej stacji dla jej lokalizacji i każdy kto tam pracuje podczas zawodów używa znaku tej stacji czyli SN8B a nie prywatnych. Tej lokalizacji takie pozwolenie wydało UKE ze znakiem identyfikacyjnym SN8B.
A jak wypożycza sprzęt komuś do domu i gość ma pozwolenie na lokalizacje swojej stacji w domu kolejny znak to może sobie ten sprzęt pożyczony używać. Ze swojego domu nie będzie używał znaku SN8B bo to nie ta lokalizacja na która wydane zostało pozwolenie


  PRZEJDŹ NA FORUM