Maszt do anteny gpx7
Dzien dobry kolego Tomku

We Wroclawiu ,w dzielnicy Nowy Dwor ,jeden z naszych kolegow ma na wieżowcu na maszcie rurowym taka antene.

Antena jest ustawiona caly czas na polnoc,nie ma
rotora , a do obu koncow bumu przymocowane sa linki.

Tak to z dolu widać.Moze się myle.

Przy najbliższej okazji zrobie zdjecie i je tu zamieszczę.

A to inny przykład.

Bralem osobiście udział przy montażu anteny i instalacji na maszcie.

To zdjecie z akcji pt rotor przestal się obracać.

Silnik obracający antena jest na prad zmieny .

Padl kondensator .

Zaskoczyla nas ta sytuacja , bo skad tu wziąć w krytycznym momencie kondensator , skoro do sklepu z piwem to ok 4km.

Na szczęście w garażu był stary ruski telewizor.Znalezlismy jeden kondensator i po podlaczeniu ,kreciol zaczal się z antena obracac.

To fajna antena ,gratuluje zakupu .

Kto ma tylko anteny drutowe jest głuchy.Mamy to przecwiczone ,bo robiliśmy proby ze stacjami z Pacyfiku, na drutach cisza nie slychac!!

A jak jeszcze doda się większej mocy to stajesz się mięsem dla piranii ,tak to wydarzenie opisuje pan zielony

Mielismy okazje sluchachac na 10m Wojtka SP7HKK ( ma taka sama antene ) , jak podal CQ i zaczelo się wolanie.

Trzeba przynac , ze Wojtek dal rade!

Zycze cierplowosci w przygotowaniach do postawienia słusznego masztu .Nie radze zadnych prowizorek, bo to się może dla anteny zle skonczyc, jak antena poadnie na ziemie z 10-ciu metrow.

Maszt porządny postawić , raz a dobrze wykonać cala insalacje.

Pozdrawiam Jozek SP6FPH

PS Przed toba Tomek stoja takie oto wyzwania , jeżeli chodzi tylko o samo postawienie kraty:

kupujesz maszt i przwozisz go na miejsce gdzie będzie stal,
musisz w wybranym miejscu, wykopac dol pod fundament,
przygotować konstrukcje do której po zalaniu betonem przymocujesz maszt,

zamowic pare m/3 betonu,

zalac fundament , a na końcu maszt postawić.

Kupic rotor ,kabel sterujący .

Poprawnie zmontować antene ,zainstalować na kracie rotor z kablem,a na samym końcu zamocować antene i podlaczyc fider do anteny .

Kupiles antene i napisales , ze ,, obecnie mój fundusz jest lekko nadszarpnięty, dlatego myślałem o maszcie rurowym lub z kształtownika ,rodzi się pytanie ,czy takie konstrukcje zdadzą egzamin ,,?

Lekko nadszarpnięty?

Z lekko nadszarpniętym funduszem cokolwiek ma to znaczyc ,nie dasz rady

Nasuwa się wniosek.Bedziesz miał antene piwniczna.

Będzie stala w piwnicy , a nie na kracie z braku srodkow.