Kapsuła czasu - nagranie z lat osiemdziesiątych
Prawdopodobnie piracka stacja
Druga połowa lat osiemdziesiątych - w domu miałem R310 dozor (a potem R250M2) i całe wieczory słuchałem tego, co dało się odebrać. Oprócz broadcastingów, profesjonalnych stacji łączności, słyszałem mnóstwo telegrafii. Niestety nie umiałem wtedy tego odebrać. Zachowało się dosłownie kilka minut z calej kasety Stilon Gorzów C60, nagranej na reporterskim magnetofonie AIKO.
I teraz prawdziwa bomba - to jest prawdopodobnie piracka stacja. Dlaczego tak myślę? Oprócz listy różnych czteroliterowych słów, przypominającej znaki wywoławcze jakiejś sieci i zakończone nazwą Nowosibirskij Komsomoliec (?), jest wiadomość do Adama od Wandy. Adam najwyraźniej miał płynąć na Batorym, a Wanda mu wysłała wiadomość, że nie musi wracać z rejsu, bo ma rozwód i wychodzi za Niemca. Zachował się jeszcze fragment wiadomości dla stacji UEBE ("ujebie"). Posłuchajcie jak nazywał sie dowódca tej stacji (nazwisko jest w dopełniaczu). Musiało minąć trzydzieści lat, bym zrozumiał co tam było.
W kazdym razie mamy unikatowe nagranie polskiej pirackiej stacji z lat osiemdziesiątych. Przyznać się, kto to nadawał? Bardzo dobrze nadawał!


  PRZEJDŹ NA FORUM