Burzenin 2018
first call
Drobne dodatki w programie:

Do pewnego momentu myśleliśmy, że jesteśmy normalni. Dopóki nie okazało się, że niektórzy z nas totalnie odjechali...
Właśnie w agendzie Zjazdu Technicznego znalazł się kolejny odjechany czy może odleciany w kosmos wykład. Grzegorz Gajoch opowie o systemie komunikacji satelity PW-SAT2. Czemu PWSAT2 ? - bo to polskie,
Czemu Grzesiek? - bo współtworzył system - a najlepiej dowiedzieć się u źródeł
Czemu wśród krótkofalowców? - bo już niedługo będziecie mogli satelitę nie tylko odebrać ale i coś do niego powiedzieć na pasmach amatorskich.
A teraz całkiem poważnie:
PW-Sat2 to drugi polski studencki satelita, którego start planowany jest na jesień 2018 r.
Na wykładzie omówiony zostanie jego system komunikacji - operujący na amatorskich pasmach UHF/VHF (BPSK, AFSK, AX.25).
Uczestnikom wykładu zostanie zaprezentowany system do odbioru danych, dekodowania ramek i przesyłania na serwery projektu PW-Sat2. Całość zostanie udostępniona społeczności radioamatorów celem współudziału w odbiorze danych.