Jumbo spot
    EI2KK pisze:

      sp3cad pisze:


      Czyli nie ma znaczenia jaka grupa jest przypisana do kanału, na którym robię wywołanie po ID? wesoły Z innej beczki, dlaczego niektóre przemienniki widoczne na BM mają CC=1 a inne CC=2? Czy nie było tak, że te które są w sieci BM mają mieć CC=1?


    CC to rzecz umowna, zwykle jest 1, ale nie musi być. Zakładając, że dwa przemienniki pracują na tej samej freq i czasem przy lepszych warunkach słyszysz oba - jeśli mają różne CC nie będzie wówczas konfliktu, to jakby dodatkowa identyfikacja transmisji. Przynajmniej ja tak to rozumiem.OK. I ostatnie dwa pytania odnośnie wcześniej napisanego pkt 4).

A) Jeśli na radiu mam ustawiony kanał z jakąś TG, np TG=9 (częstotliwość HS) to nie będę słyszał żadnych rozmów z TG=260, dopóki nie przestawię kanału spowrotem na TG=260, przy założeniu że jest to TG statyczna na moim hotspocie, tak?

B) Jeśli na jakimś przemienniku X jest rozmowa w ramach jakieś TG statycznej np TG=2602 to czy ustwiając taką samą TG na moim HS mam szansę słyszeć tych korespondentów i się włączyć w rozmowę?


  PRZEJDŹ NA FORUM