Jumbo spot
    sp3cad pisze:    Co do grupy regionalnej/lokalnej... Jeśli ktoś kto jest w obrębie danego przemiennika wywoła mnie na TG260, a po chwili będzie chciał przejść na TG9 na TS2, to ja mając ustawioną TG9 w swoim radiu będę mógł się z nim porozumieć na TG9 przy użyciu HS?


Można nawiązać połączenie linkując wtedy reflector np 4280 lub 4281.
Np. wpisać 4280 jako połączenie indywidualne i nacisnąć PTT - lektor odpowie połączono z reflector 4280, wtedy można rozmawiać na grupie 9, to samo musi uczynić Twój korespondent z drugiej strony (w ten sposób można rozmawiać w kilka osób - każdy musi wykonać tą samą operację) Na przemiennikach wygląda to tak samo z tym, że przechodzimy na TS2.

Uwaga!
Możliwe, że ktoś wcześniej już zajął reflector, więc należy zapytać czy reflecotr wolny. Jeśli jest zajęty, to wybieramy 4281, ewentualnie jakiś inny testowy.
Reflectory przpisane dla Polski to 4280 i 4281. Oczywiście ten pierwszy należy rozłączyć wysyłając id 4000 i dopiero połączyć nowo wybrany.

Grupy dynamiczne też można rozlinkować wybierając grupę 4000 - trzeba ją wcześniej dodać do listy kontaktów

Warto zapoznać się z graficznym opisem grup dotyczy głownie przemienników, ale chodzi o strukturę, co na jakim slocie i jakie grupy i id:

http://www.sp-dmr.pl/wp-content/uploads/2014/01/ts_ts_pl8_pl.png


  PRZEJDŹ NA FORUM