Jumbo spot
Jak wcześniej wspomniałem każdy może i powinien skonfigurować TRx i HS (jeśli posiada) w/g własnych potrzeb/upodobań.

Na początek w serwisie BM wygeneruj sobie APIkey, potem wstaw go do swojego pi-stara (jeśli tego nie zrobiłeś jeszcze) w configuration->, expert ->, BM API.

To uaktywni ci w panelu admina możliwość edycji grup statycznych (i linkowanie do reflektorów), pojawi się nowa sekcja 'BrandMeister Manager'.

Ja sobie dodałem te trzy grupy jako statyczne, ale dla odmiany w TRx (też GD77) mam oddzielne kanały dla każdej grupy statycznej i kilka kjanałów dla grup dynamicznych. Na kanale TG260 (na przykład) słucham tych trzech grup. Jak przejdę na inny kanał wtedy słucham np tylko TG2600. Jesli wcisnę PTT na tym TG2600, to mimo że dwie pozostałe są też statyczne, wydaje się że TG2600 ma priorytet na HS. W pamięci TRx jako kontakty grupowe mam inne TG które mnie interesują i na oddzielnym kanale wybieram dany kontakt, wciskam PTT i HS ustawia mi tą TG jako dynamiczną. Oczywiście na jednym kanale kórego używam do QSO innych grup w SP mam je wszystkie w Rx group - jako że są to grupy dynamiczne mój HS będzie transmitował tylko aktualnie wybraną grupę (ale można równie dobrze użyć Monitor jeśli nie chcesz konfigurować tego w Rx group)
Podobnie kanał z TG9 dla QSO przez reflektory. Łączę się z danym reflektorem, po czym dalsze QSO prowadze już na TG9.


Myślę, że pierwsza rzecz jaką należy zrobić to przemyśleć i określić swoje potrzeby, wtedy konfigurujesz TRx i HS tak żeby te potrzeby jak najprościej zrealizować.

W GD77 możesz też ustawić (General Setting - talkaround) czasy w których TRx 'trzyma' ci daną grupę czy private call.
Ja to sobie troche zwiększyłem, wtedy jeśli np. na jednym kanale słucham tych trzech grup, mam więcej czasu na odpowiedź grupy innej niż zaprogramowanej jako Tx. Jeśli jako Tx mam 260, a ktoś zawoła na 9101 mam kilka sekund (domyślnie 3) na wciśnięcie PTT i wówczas TRx nadaje na tej właśnie grupie, a nie na zaprogramowanej TG260. To dość przydatna funkcja moim zdaniem jeśli chcemy monitorować poza grupą 'główną' jakieś inne mniej aktywne grupy. Jak ktoś się odezwie na 2600 mogę albo 'szybko' odpowiadać na tym samym kanale, albo przejść na kanał obok gdzie TG2600 jest domyślną Tx. Szybka odpowiedź, zmiana kanału i już nie musze się śpieszyć z PTT, co pozwala dać czas gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć.

Oczywiście nie twierdzę że mój konfig jest najlepszy i uniwersalny - on jest najlepszy dla mnie dla obecnych potrzeb.

Oczywiście nie wymieniłem tu całej konfiguracji, mam oddzieną Zone dla przemienników w moim regionie, oddzielną Zone dla trasy do Dublina i potem oddzielną dla Dublin Waterford.. itd itp... Zone dla analog, gdzie mam również Rx only dla Radio Malin Head Coastguard.. wszystko w/g moich potrzeb.
  PRZEJDŹ NA FORUM