Jumbo spot
  EI2KK pisze:

   sp3cad pisze:

   Podsumowując:

   1) HS działa na slocie 2 i tylko mając ustawiony TS=2 w TRX powinnyśmy mieć możliwość wejścia do sieci BM
   2) Używając HS, należy ustawić statyczną TG=260 w panelu BM w celu ciągłego nasłuchu ogólnopolskiej TG=260
   3) W nawiązaniu do 1) oraz 2) jak to jest możliwe, że mając ustawiony TS=2 w HS i TRX, słyszymy i nadajemy na TS=1 w sieci BM dla TG=260?
   4) Mając ustawiony w TRX kanał z dowolną TG (TS=2) i naciskając PTT aktywujemy grupę dynamiczną, która słucha przez kolejne 15 minut? A co jeśli nie nadamy PTT, a mamy ustawiony taki kanał? Wtedy nie słyszymy żadnych rozmów na TG=260?
   5) Jak realizować lokalną rozmowę przy użyciu HS?


  Zacznijmy od modelu TRx który używasz i dokładnej, pełnej konfiguracji kanału na którym słuchasz TG260. Czy masz włączony w TRx promiscous mode (zlaeznie od modelu może to sięnazywać np. 'monitor')

  Jak będziesz przy HS/TRx wejdź w panel pi-star'a i wciśnij PTT w TRx, zrób screenshoot z tabelki 'Gateway activity' albo przynajmniej skopiuj linijkę ze swoim znakiem i wklej na forum. (edit: albo jeszcze lepiej z dolnej ramki 'RF activity')

  Inaczej możemy tylko zgadywać.

  Na BM dla twojego HS w 'slot details' nie widać żebyś miał jakąkolwiek TG ustawioną na którymkolwiek ze slotów, czy to statycznie, czy dynamicznie, ale to może być jakieś opóźnienie o którym wcześniej wspomniałem.

  Porównaj ramkę 'slot details' u siebie i u mnie.
  Te trzy TG co widzisz są u mnie statyczne.


Radioddity GD-77. Monitor mode wyłączony. Mam zaprogramowane poszczególne kanały, dla każdego podana szczelina, TG (nadająca i odbierająca) i oczywiście częstotliwość. Domyślnie mam ustawiony na nasłuch kanał o konfiguracji FREQ=do hotspota aktualnie 446MHz, TG=260, TS=1

Później sprawdzę te ramki, a póki co mógłbyś napisać co znaczy, że masz ustawione statycznie TG260, TG2600, TG9101 i jak realizujesz rozmowę przy użyciu HS z konkretnym użytkownikiem, żeby nie nadawać na całą Polske?


  PRZEJDŹ NA FORUM