Przemiennik CB na Podkarpaciu
    SQ5KLN pisze:

      EI2KK pisze:


      No właśnie - niejasność przepisów prowadzi do różnych interpretacji.


    Ja akurat jestem zwolennikiem minimalizmu regulacyjnego - przepisy powinny określać tylko to co niezbędne z punktu widzenia administracji państwowej (i czym więcej "zasad" wynika z przepisów, tym gorzej). Zapisy RR ITU mówią, że każda transmisja w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej powinna zawierać informację umożliwiającą jednoznaczną identyfikację z której stacji transmisja pochodzi - moim zdaniem SQ5KLN/p spełnia ten warunek.


Ten warunek spełnia, a czy na 100% możesz powiedzieć że nie zmodyfikowałeś znaku? To zależy już wyłącznie od interpretacji.

Zapytasz jak UKE to interpretuje?

A jak widzielibyście takie coś:
Jak zapowiedziano rok temu, na obozach harcerskich i w każdym hufcu są już radiostacje.

Na takim obozie prowadzone są szkolenia krótkofalarskie na stacjach klubowych.
Instruktor tak sobie wymyślił, ze zanim zaczną roboć łączności z innymi stacjami na HF, każdy musi poćwiczyć lokalnie na 2m/70cm.
Ponieważ chińskie TRX są tanie, na tym obozie jest 10 szt takich urządzeń i kursanci trenuja na okrągło - nadal w ramach stacji klubowej.

Jak rozwiązalibyście problem znaków, no bo bez sensu gdyby wszyscy używali tego samego, wszyscy są /p lub /numer 'okręgu'..

Czy SPx.../A /B /C /itd nie będzie modyfikacją znaku? Co identyfikuje znak SPx.../A a co /B? tą samą stację? Stację z której 'transmisja pochodzi'?

To ten dodatkowy zapis o zakazie modyfikowania znaku wprowadza nieco zamięszania, nie regulacje ITU.



  PRZEJDŹ NA FORUM